חיפוש למוכרים

 
חזור למעלה

5 דברים שלמדתי ביום האישה הבינ"ל של eBay ישראל / פוסט אורח של רוית אהרון

כמי שמוכרת כבר שלוש שנים מוצרי איפור ב- eBay  אני בדרך כלל נמצאת מול המחשב, מעלה רשומות,  או בחדר הסחורה, אורזת את הפריטים שנקנו לקראת משלוח לקונים. לכן זה היה מאוד מרענן עבורי לקבל הזמנה ל"יום האישה הבינלאומית", אירוע שנערך במשרדי eBay  בנתניה (כן, יש פעילות של eBay בארץ, והיא אפילו עצומה בגודלה), לראות סוף סוף היכן נמצא "המוח" של הפעילות בישראל, וכמובן להכיר מוכרות נוספות כמוני.

 
הדבר הראשון שנחקק בראשי – המשרדים. אופן ספייס, לצד חדרי ישיבות, חדרים אינטימיים לביצוע שיחות טלפון, וכל זה בעיצוב אורבני וצעיר. לא היה לי הרבה זמן להתענג על העיצוב שכן מיהרתי למקום האירוע בו חיכתה לנו ארוחת בוקר מפנקת עם מטעמים מכל טוב ודוכן פרחים שהעניק לכל אחת מהמשתתפות זר לראש או דש לבגד. ההשקעה בהחלט ניכרה מהרגע הראשון.

"התכנית האמנותית" התחילה עם הרצאה מרתקת של אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל, שסקר בפנינו את הפעילות של eBay בישראל והציג  את חברי החטיבה העסקית, מי שבעצם מטפלים בחשבונות המנוהלים של מוכרות ומוכרים בישראל.

 

לאחר מכן הגיע מבחינתי רגע השיא של היום הזה:  פאנל בהשתתפות מוכרות ישראליות ועובדות מהחטיבה העסקית. טלי וליאת, שתי מוכרות מנוסות, שיתפו מניסיונן וחלקו טיפים חשובים, ויעל ואילה מהחטיבה העסקית נתנו את נקודת המבט שלהם בהתבסס על הניסיון הרב שצברו מהעבודה מול מוכרים ומוכרות ישראלים.

 

היום הסתיים בהרצאה מלאת השראה של עדי יופה, טרנדולוגית, כלומר מי שחוזה טרנדים עתידיים, שסיפקה לנו את כל הסודות על הקונים העתידיים שלנו ונתנה לנו הרבה מאוד חומר למחשבה.

 

אז מה אני לוקחת מיום האישה הבינלאומית? בעיקר את 5 הדברים הללו:

 

  1. קודם כל, שיש עוד מוכרות כמוני, והרבה. ביום-יום אתה שקוע בעבודה ועל פי רוב לא בא במגע עם מוכרים ומוכרות ישראליות אחרות למעט בקבוצות ייעודיות של מוכרים ומוכרות בפייסבוק. היה לי מאוד מרענן לפגוש מוכרות כמוני פנים אל מול פנים, ואפילו קבעתי להישאר בקשר עם כמה מהן, כיף שיש עם מי לחלוק את הדברים הטובים, את הרגעים המאתגרים, וכמובן להתייעץ במידת הצורך.

 

  1. שיש מוכרות שמתפרנסות ממכירה ב- eBay ב- 100%. את העסק שלי אני מנהלת במקביל לחצי משרה כשכירה. היה מעניין לראות נשים שהתחילו בקטן וכעבור מספר שנים עזבו את העבודות שלהן במטרה להתמסר לחלוטין לעסק שלהן ב- eBay  לגמרי. למדתי מהן שלמכור ב- eBay במשרה מלאה מאפשר לך גמישות בשעות העבודה ויותר זמן עם המשפחה. למדתי מהן גם שזה לא יעבוד בלי הרבה מחוייבות עצמית וניהול זמן חכם ובלתי מתפשר.

 

 

  1. שמשתלם להקים חנות ב- eBay. ליאת, מוכרת של מוצרי קוסמטיקה, סיפרה כיצד הצליחה להגדיל את המכירות בעשרות אחוזים על ידי שליחה של קופון הטבה לקונות. וזו רק דרך אחת להגדיל את המכירות, למוכרים שפותחים חנות ב- eBay מוענקת גישה להרבה מאוד כלי שיווק וקידום שמסייעים לנו המוכרים והמוכרות לבלוט מעל המתחרים.

 

  1. שמדי פעם צריך להפסיק למכור, ולקנות משהו קטן בשביל עצמך. אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל, המליץ למוכרות לקנות ב- eBay לפחות אחת לחודש. ככה אפשר לראות איך מוכרים אחרים מתנהלים, ללמוד, ולשפר גם אצלנו. הוא אף המליץ לקנות מעצמנו, זה אולי נשמע מצחיק, אבל זו דרך מצויינת לראות האם הכל עובד אצלנו כשורה מצד הקונה.

 

 

  1. שאת בוראת לעצמך את העולם שלך. עוד טיפ חשוב שניתן בפאנל המוכרות היה שכמוכרת את צריכה לדעת בדיוק מה קורה בעסק שלך, כלומר לא לפחד מלעסוק באיזורים משמעותיים רק כי זה משהו שלא מוכר לך, אלא למצוא את הדרך להתחיל ולהתמודד עם הקושי. מדוע? כי העסק שלך הוא הפנים שלך, ואת צריכה להיות מעורבת בכל תהליך משמעותי שקורה בו. בין אם זה הקשר עם הלקוחות ובין אם זה תכנון המבצעים.

ומה הלאה? מעבר לכך שיצאתי בהרגשה נהדרת מיום מלא בפינוקים, יצאתי עם המון מוטיבציה להמשיך לעבוד קשה, להעניק שירות מצוין ותמיד לחשוב על עוד יעד ועל עוד מטרה. עכשיו רק נותר לקוות שעד יום האישה הבא אני גם אוכל כבר לקצור את הפירות.

מה דעתך על הכתבה?
הקוראים דרגו את הכתבה 4/5
4/5

עשוי לעניין אותך